חוות דעת לבית משפט- קבלת פיצוי על החלקה בשירות צבאיהנפגע שירת כטבח בצה"ל.  לפני תחילת שירותו הצבאי – נקבע הפרופיל הרפואי שלו כ – 97, כלומר הנפגע לא סבל מבעיות רפואיות כלשהן לפני שירותו הצבאי.

בזמן שירותו הצבאי, באחד הימים שבו שהה הנפגע בחדר שבו שוטפים את הכלים הוא החליק על הרצפה.

כדי לבלום את הנפילה עד כמה שניתן השתמש בידו ונפל על הישבן. הוא פונה באמבולנס לחדר מיון ושם נקבע כי הוא אכן קיבל מכמה בעצם הזנב.

בתקופה שלאחר מכן הנפגע התחיל לסבול מכאבי גב קשים והכאבים אף התפשטו בגופו.

במהלך בירור התביעה בבית המשפט, טען הצד השני את הטענה השכיחה והידועה של "אין קשר סיבתי בין הכאבים שהנפגע מתלונן עליהם לבין האירוע של ההחלקה והנפילה על הישבן".

במצב זה, בימ"ש צריך היה להכריע האם אכן אירוע הנפילה הוא זה שגרם לכל הכאבים הפיזיים מהם סבל הנפגע לרבות פריצת דיסק או שהכאבים נובעים ממה שנקרא "תחלואה טבעית" (תחלואה בהתאם לגילו של הנפגע), וזאת כמובן על סמך חוות דעות המומחים הרפואיים. חוות דעתו של ד"ר דרור רובינסון הוגשה מטעם הנפגע.

בית המשפט קבע שאכן כאבי הגב של הנפגע החלו לאחר הנפילה ולא לפניה.

בית המשפט קיבל את חוות דעתו הרפואית של ד"ר דרור רובינסון (כמומחה בכירורגיה אורטופדית מטעם המערער – הנפגע) על פיה אכן קיימת הגבלה קלה של תנועה בעמוד השידרה המותני, ובכך גם קיבל את ערעורו של הנפגע בהתבסס על חוות דעתו של ד"ר דרור רובינסון.
הנפגע הוכר בעקבות כך כ"נכה" לפי חוק הנכים.

מקרים אלו של החלקות ומעידות הם שכיחים ביותר. אנשים נפגעים פגיעות קלות עד חמורות במקום עבודתם ובזמן שירותם הצבאי ובמסגרות שונות, כאשר פגיעות אלו לאו דווקא נגרמות בזמן שהם מבצעים את עבודתם אלא בזמן שהם שהו במקום עבודתם.

שימו לב שאפשר וצריך לקבל פיצוי. כדי להצליח לעמוד בנטל ההוכחה בתביעה לפיצויים חשוב ביותר ללכת ולהיבדק ולבצע את כל הבדיקות ההכרחיות מייד לאחר הפגיעה.